Předsudečné násilí je motivováno předsudky útočníka vůči skupině, kterou v jeho očích reprezentuje napadený. Může mít různé podoby, od nadávek až po fyzické násilí. V policejních statistikách však kategorie homofobního násilí vůbec neexistuje, takže o počtu útoků na LGBT+ lidi v Česku toho mnoho nevíme. Reálně však k těmto incidentům dochází, jak dosvědčují konkrétní příběhy.
Drtivá většina napadených o projevech nenávisti mlčí. Mnoho z nás si řekne, že se přece zas tolik nestalo. Chceme na všechno co nejrychleji zapomenout. Je to pochopitelné, jenomže mlčení nic nezmění. Pomoz ukázat, že se předsudečné činy dějí. Ozvi se vyplněním formuláře. Pokud budeš mít zájem, odborný tým z In Iustitia nabídne pomoc.
“Ty nejsi člověk!” řval na něj jeden z útočníků. Kyle byl naštvaný, že ho zase zachránili
Víkendový útok na gay pár není jediný. Olivera zmlátili, když procházel kolem hospody
O projektu
Projekt #ozvise vznikl za účelem pomoci obětem předsudečného násilí, upozornit na potřebu útoky hlásit a informovat oběti o možné formě pomoci a podpory ze strany státu. Realizován je ve spolupráci spolku Prague Pride, organizace In IUSTITIA, spolku Queer Geography a Národního ústavu duševního zdraví a financován z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014-2020).